Inline stezka Nová Pec - Stožec | apartmány Weiss

7Jedna z nejkrásnějších inline stezek v České republice vede přímo z Nové Pece do 16 km vzdáleného Stožce. Projedete na bruslích 1. zónou Národního park Šumava místy kolem klikatící se řeky Vltavy v oblasti Vltavského luhu. Čtyři metry široká inline stezka s nenáročným houpavým profilem je naprosto ideální pro rodiny s dětmi, maminky s kočárky a díky své délce uspokojí i náročnější bruslaře.

Vyzkoušet můžete i bruslení s holemi, tzv. Nordic Blading, kdy více zapojíte svaly, a nebudou Vás na dlouhé trase bolet záda.

Přestože na stezce platí zákaz vjezdu vozidel, čas od času je potřeba počítat s autem s povolením ke vjezdu nebo s dřevaři. Po cestě si vychutnáte krásnou lesní krajinu a výhledy na horní tok řeky Vltavy, občerstvit se můžete na některé z laviček nebo navštívit občerstvení v Nové Peci, Černém Kříži nebo ve Stožci. Za návštěvu stojí i stožecké infocentrum, kde můžete shlédnout vycpaného Losa evropského. Pokud Vám na cestu zpět na bruslích už nezbydou síly, rádi se určitě svezete vlakem.

Detailní popis této trasy najdete na www.lipnocentrum.cz

Všichni inline bruslaři mohou na konci léta porovnat své síly na závodě Stožecká brusle.

 
adultporn